Як вибрати весільного фотографа?

Кожен з нас мріє про казкове весілля, спогади про яке мають залишитися з нами на все життя. Цілком природньо, що кожна наречена бажає, щоб все на її весіллі було бездоганно, і наша мета - допомогти їй у цьому. Створити чарівну казку на сторінках весільного альбому, передати всю атмосферу свята, ніжності та любові - завдання досить відповідальне як з технічної, так і з емоційної, творчої точки зору. Тому досить серйозно треба поставитися до вибору майстра, що втілюватиме історію Вашого кохання. Звичайно, передусім треба визначитись з бюджетом фотозйомки. Намагатись заощадити тут не варто - фотографії збережуть Ваші найкращі спогади на все життя, до того ж порівняно з іншими весільними витратами ця сума у будь-якому разі невелика. Але й діяти за принципом "чим дорожче - тим краще" не варто також. Іноді у фотографів-початківців можна побачити напрочуд гарні кадри - вони найчастіше ставляться до своєї роботи з найбільшою відповідальністю і любов'ю, втілюють у неї свою душу. Також часто найгарніше фотографують весілля саме фотографи-жінки, до яких буває досить упереджене ставлення. Мабуть, саме з жіночою чуйністю пов'язаний той факт, що часто саме жінки найбільш вдало фотографують закохані пари, маленьких дітей та інші сюжети. В цілому ж основним критерієм вибору фотографа є, мабуть, емоції, що виникають у Вас при перегляді портфоліо. Якщо перегляд фотокарток не залишає ваше серце байдужим, Ви смієтеся і плачете разом з героями репортажу - цей майстер без сумніву Ваш!

Наступний крок - зв'язок з фотографами, які вам сподобалися, для з'ясування деталей зйомки. Тут необхідно дізнатись, яку апаратуру використовує майстер, чи потрібен йому асистент, скільки годин він згоден працювати на весіллі, у якому вигляді Ви отримуєте фото - диск, надруковані фотографії, весільна фотокнига тощо. Дуже важливий етап - особиста зустріч з фотографом. Як не прикро, але якщо між Вами та цією людиною не виникне хоча б найменшої симпатії - зробити яскраву сесію буде практично неможливо. Також під час зустрічі Вам необхідно сформулювати свої особисті побажання щодо фотографій - кольору, композиції, жанру, сюжету тощо. Якщо можливо - подивіться не тільки портфоліо фотографа, а й декілька вже виконаних ним замовлень на весільну фотозйомку. Це необхідно, щоб оцінити, наприклад, технічну компетенцію фотографа.

Якщо на фото часто можна бачити такі очевидні дефекти, як недостатня чіткість фото, невдале кадрування (простіше кажучи - "відрізані" голови, руки й ноги), завалений горизонт тощо, - це привід замислитися над доцільністю залучення до роботи такого фотографа. По закінченню особистої зустрічі, отриманої інформації зазвичай достатньо для того, щоб зробити висновок про можливість співпраці з тим чи іншим фотографом. Отже, зустрівшись з кількома вподобаними майстрами, Ви врешті решт визначитесь і оберете серед них свого. І тому наостанок - порада майбутнім нареченим: пам'ятайте, що якість майбутніх фотокарток залежить від Вас особисто не менш, ніж від майстерності фотографа! Вдалий ракурс та графічний редактор зроблять ноги довшими, очі більшими, а волосся - блискучішим. Але жоден фотошоп не врятує фотографію, що є неживою, неемоційною, або ту, на якій людина почувається невпевнено та не подобається собі. Якщо на фото немає емоцій - це фото ні про що. Якщо під час зйомки Ви не відчували себе красунею - нею вас не зробить жоден фотограф. Тому любіть себе, і посміхайтесь оточуючим, і не зважайте на присутність камери! І чудові фото вам гарантовані! Пам'ятайте - найкращі фото - ті, на яких людина не здогадується, що її фотографують. Такі фото емоційні, невимушені і справжні. Вдалого весілля!

Увійдіть або зареєструйтеся для того щоб додати відгук!