РІЧНИЦІ ВЕСІЛЛЯ

Зелене весілля - день одруження.
Найперше весілля в списку роковин. Воно і є вдень укладення шлюбу і точкою відліку нових ювілеїв. Святкується протягом першого року після укладення подружнього союзу кожного місяця в число весілля. Зазвичай дарують тільки квіти. Її символ - листя миртів у весільному вінці.

Ситцеве весілля (марлеве весілля) - роковини сімейного життя.
Перший рік прожитий. Молоді дізналися один одного більше, подолали перші сімейні труднощі, зіткнулися з буднями і побутом сімейних відносин. Цього дня молоді обмінюються ситцевими хусточками, гостям прийнято дарувати вироби з ситцю, бавовни, шовку.

Паперове весілля - 2-річчя шлюбу.
На другий рік в багатьох сім'ях з'являється малюк, а разом з ним з'являються нові труднощі і важливо, щоб у молодих вистачило сили і терпіння підтримувати один одного і будувати міцну і дружну сім'ю. Папір легко рветься, а тому все в руках самих молодих. Гості дарують красиві книги, картини, фотоальбоми.

Шкіряне весілля - 3 року сумісного життя.
Сім'я стала вже міцніша, але все ще схильна до змін, відносини все ще не сталі і гнучкі, як шкіра. Молодим дарують вироби з шкіри і кожзаменітеля: сумки, портмоне, теки, ремені.

Льняне весілля - 4 року разом.
На столах обов'язковим атрибутом повинні бути мерехтливі вогники, а в подарунок красиві свічки.

Дерев'яне весілля - п'ятиліття шлюбу.
Дерево символізує міцність сімейних відносин, це вже не ситець і не папір. Цього дня прийнято дарувати подружжю дерев'яний посуд, ложки, шкатулки, дрібні предмети меблів.

Чавунне весілля - 6 років шлюбу.
Чавун, не дивлячись на зовнішню міцність, крихкий метал, від удару він може тріснути. Так і відносини молодих, не дивлячись на чималий термін, необхідно підтримувати один одного і вогонь сімейного вогнища. Гості можуть подарувати мініатюрні чавунні горщики.

Цинкове весілля - через 6 з половиною років після одруження.
Ці роковини нагадують, що і на брак, як і на оцинкований посуд, треба з часом наводити глянець. Гості дарують молодим набори посуду, каструль.

Мідне весілля - через 7 років після початку сумісного життя.
Хоч мідь і не такий міцний метал, але все-таки благородний. Подружжя обмінюється мідними колечками або монетами - символом дзвінкого щастя, родичі і друзі дарують мідний посуд і прикраси.

Жерстяне весілля - 8 років сумісного життя.
Роки йдуть, перевіряючи подружжя на міцність. На ці роковини прийнято дарувати: вироби з жерсті, такі як підноси, дека, форми для випічки, а також кухонне начиння, побутові електроприлади.

Фаянсове весілля - 9 років шлюбу.
Фаянсові чашки привертають своєю красою, так і сім'я з кожним роком стає міцною і дружно, наповнюючи свою сімейну чашу достатком. Кращий подарунок подружжю цього дня - фаянсовий посуд, вироби з кришталя.

Рожеве весілля або День Рози (олов'яне весілля) - десятиліття.
Цього дня прийнято дарувати букети яскраво-червоних троянд, які нагадають молодим про день весілля, про любов, яка вже пройшла випробування першим десятиліттям і не боїться ні шпильок, ні життєвих перешкод. Оскільки ці роковини мають, і іншу назву можна дарувати вироби і сувеніри з олова.

Сталеве весілля - 11 років сумісного життя.
Відлік нового десятиліття сімейного життя показує, що відносини загартувалися, стали міцнішими і міцнішими. Прийнято дарувати вироби із сталі.

Нікелеве весілля - 12 з половиною років шлюбу.
Ці роковини нагадують подружжю, що необхідно підтримувати блиск сімейних відносин. Святкується вузьким сімейним кругом.

Мереживне (конвалієва) весілля - 13 років сумісного життя.
Життя йде і плете свої мережива. Цього дня подружжю дарують мереживні серветки, скатертини, ажурні вироби зв'язані з тонкої шерсті. У цей ювілей можете подарувати один одному конвалії, такі світлі і ніжні, як ваша любов.

Агатове весілля - 14 років шлюбу.
З кожним роком відносин набувають нові фарби, сімейне вогнище спалахує дорогоцінним вогнем. Подружжю прийнято дарувати вироби з агата або слонячої кістки.

Скляне весілля (кришталеве весілля) - 15 років сумісного життя.
Ці роковини уособлення чистоти і ясності сімейних відносин, безхмарного щастя двох людей, що люблять. Цього дня підносять скляний або кришталевий посуд.

Бірюзове весілля - 18 років, прожиті в браку.
У ці роковини дарують прикраси з Бірюзи.

Фарфорове весілля - 20 років шлюбу.
У новий сімейний ювілей святковий стіл сервірується новим фарфоровим посудом. Дарують цього дня також фарфор.

Срібне весілля - 25-річний ювілей.
Чверть століття прожита разом - це вже немало! Срібло як благородний метал є символом прекрасного і міцного союзу. Цей ювілей прийнято відзначати разом зі всіма родичами і друзями. Подружжя обмінюється срібленими колечками і згодом носить їх разом з обручальнимі. Гості несуть в дар сріблений посуд і столові прилади.

Перлове весілля - 30-річчя шлюбу.
Перли є символом бездоганних сімейних відносин, оскільки справжні перли ніколи не блякнуть. А 30 років як 30 жемчужен, нанизані на нитку часу. Цього дня чоловік підносить дружині перлове намисто.

Янтарне весілля - 34 року.
Цей камінь повинен пролежати декілька сторіч, щоб стати таким, яким він є. Подарунками до ювілею можуть стати прикраси з Янтару.

Полотняне весілля (льняне весілля, коралове весілля) - 35 років сумісного життя.
Символом цих роковин є полотняна скатертина, втілюючи собою мир, благополуччя і домашній затишок. У подарунок підносять полотняні скатертини, серветки, покривала, рушник і простирадла. А також, оскільки роковини мають і іншу назву, дарують вироби з коралів.

Алюмінієве весілля - 37 з половиною років сумісного життя.
Ці половинчасті роковини свідчать про міцне подружнє щастя. Прийнято дарувати побутові вироби з алюмінію і інших металів, а також сувеніри.

Рубінове весілля - 40-річчя шлюбу.
Рубін - це символ полум'яної любові. Цей ювілей говорить про те, що близькість подружжя стала кровною, оскільки колір рубіна такий схожий на кров. Цього дня прекрасним подарунком для дружини стане кільце з рубіном від чоловіка, що любить.

Сапфірове весілля - 45 років сумісного життя.
Символом цих роковин є камінь вірності - сапфір. Вважається, що цей камінь не тільки позбавляє від важких дум, але і освіжає відчуття, додає сили для боротьби із знегодами і хворобами. Цього дня подружжю дарують ювелірні вироби з сапфіром.

Лавандове весілля - 46 років шлюбу.
Подаруєте один одному букетик лаванди, що зберігає свою ніжність навіть в холодних горах.

Весілля кашеміру - 47 років сумісного життя.
Подаруєте одяг з кашеміру затишну, теплу і надійну, як любов подружжя.

Аметистове весілля - 48 років шлюбу.
Чоловік дарує дружині прикрасу з аметиста на знак подружньої вірності.

Кедрове весілля - 49 років сумісного життя.
Це дерево таке міцне, надійне і тепле, як ваші відносини.

Золоте весілля - 50-літній ювілей.
Дожити до цього ювілею випадає вибраним, а тому ці роковини святкуються урочисто і пишно. Запрошують рідних і близьких, обов'язково дітей, внуків, правнуків, друзів і товаришів по службі. І оскільки прожито разом півстоліттям, а старі обручки потерлися і потьмяніли, подружжя обмінюється новими золотими кільцями, які підносять їм в подарунок діти. А старі обручки, як сімейна реліквія передаються неодруженим внукам і правнукам.

Смарагдове весілля - 55 років шлюбу.
На ці роковини прийнято дарувати подружжю прикраси із смарагдом.

Діамантове весілля (алмазна) - 60-літній ювілей.
Діамант - символ цих роковин, це найтвердіший коштовний камінь, що символізує нерозривність і вічність шлюбного союзу.

Залізне весілля - 65 років шлюбу.
Ці роковини - рідкісна подія, яка свідчить про міцність сімейних уз, що за такий час стали твердими, як залізо.

Кам'яне весілля - 67 з половиною років сумісного життя.
І камінь здатний зруйнувати час, але любов перевірену таким терміном не зможе зруйнувати ніщо і ніхто.

Благодатне весілля (вдячне весілля) - 70 років шлюбу.
Ще один ювілей подружнього життя, коли озираєшся назад, на внуків, що виросли, і правнуків і розумієш, що любов послана небом - це благодать і дійсне щастя.

Коронне весілля (друге діамантове весілля) - 75 років шлюбу.
Ці роковини вінчають довголітнє і щасливе життя подружжя, що любить.

Дубове весілля - 80 років шлюбу.
Ваше сімейне життя таке ж витривале, як це дерево.

Увійдіть або зареєструйтеся для того щоб додати відгук!