Професійний весільний відеооператор - як вибрати?

Весілля - є однією з найбільш значимих дат у житті людини. Багатьом хочеться, щоб весільний день залишився не тільки в пам'яті, але й був зафіксований на відеокамеру, збережений для себе і для нащадків.

Плануючи весілля, Ви безсумнівно, задумувалися, чи запрошувати професійного відеооператора або доручити цю "місію" кому-небудь зі своїх гостей, благо відеокамери на сьогоднішній день не така вже і розкіш.
Звичайно, якщо в ролі відеооператора буде виступати Ваш близький друг, Ви заощадите певну суму, але в цьому випадку Ви, швидше за все, одержите нікуди не придатну, "тремтячу" відеозйомку і відсутність самих цікавих моментів Вашого весілля.
Звинувачувати в цьому вашого друга не можна, адже він прийшов на весілля веселитися, а не дивитися постійно у видошукач і думати про те, яким планом зараз краще зняти, перемінити ракурс або не варто.
Погодьтеся, прикро буде дізнатися, що самий веселий конкурс, організований тамадою, не був знятий через те, що відеооператор сам брав участь у цьому конкурсі.

Про те, що ніякого весільного фільму не вийде, можна і не говорити.
Звичайно, можна потім віддати знятий матеріал професіоналові на монтаж, але, як показує мій особистий досвід, що щось більш менш прийнятне зробити дуже важко, а іноді взагалі неможливо.

Звідси висновок - не варто економити на своєму весіллі.
Гроші - це річ минуща, а весілля буває всього лише один раз у житті.
Але так само не варто переплачувати зайві гроші. Вибираючи оператора, не варто орієнтуватися лише на те, якою він камерою знімає, це в більшості випадків не є достовірним показником професіоналізму та компетентності.
Часто можна бачити неякісну відеозйомку (переекспонувати, з неправильним балансом білого і просто безграмотно зняту з точки зору операторської майстерності), зняту на відеокамеру за 5000 $ і справжні шедеври зняті звичайною аматорською камерою. Завжди пам'ятайте про те, що знімає не відеокамера, а людина.

Для того, щоб правильно вибрати відеооператора, необхідно в першу чергу подивитися на його роботи. Саме вони повинні бути для Вас достовірним критерієм при виборі. Оцініть якість картинки, звуку, подивіться, наскільки цікаво зроблений монтаж і чи зроблений він взагалі (деякі за нелінійний монтаж видають спецефекти, вбудовані в відеокамеру). Подумайте, чи подобається вам стиль зйомки і монтажу даного відеооператора, наскільки у нього в фільмі добре підібрана музика, які він використовує "переходи" і різного роду спецефекти, наскільки вони доречно використані.
Не варто купуватися на дешеві переходи типу Hollywood FX (наприклад, періодично з'являються в кадрі різного роду предмети типу відеокамер, картин, куль і т.д.), які так люблять використовувати початківці монтажери і видають це за "найкрутіший монтаж".
Повірте мені, це зовсім неважко і платити за це зайві гроші так само смішно, як і платити за те, щоб оператор натискав на кнопку REC. Тим більше, що зазвичай вони бувають вставлені зовсім не до місця і нічого, крім роздратування не викликають.

Попросіть відеооператора показати вам інші роботи.
Це можуть бути художні, навчальні, презентаційні фільми, рекламні ролики, дні народження, відеозйомка корпоративних свят і т.д. Ці фільми допоможуть вам скласти враження про, так би мовити, творчий потенціал відеооператора.
 Іншими словами, про те, наскільки Ваш весільний фільм буде ексклюзивним, індивідуальним. 
У цій справі має бути ні в якому разі не стереотипний, не шаблонний, а виключно творчий підхід. Тільки в цьому випадку Ви отримаєте цікавий фільм, який будете переглядатися всією сім'єю і з усіма знайомими ще дуже багато разів.

Увійдіть або зареєструйтеся для того щоб додати відгук!